41. Komplet chainmaille cieniowany niebieski

Witam.
Oto kolejny delikatny komplecik chainmaille. Tym razem w niebieskościach.  • Technika: chainmaille
  • Materiały: anodyzowane i bright aluminium, elementy posrebrzane, kryształki Fire Polish
  • Wymiary: grubość splotu ok. 0,5 cm; bransoletka: obwód 18,5 cm, rozmiar elementu centralnego 1,3 x 1 cm; waga 4,25 g; kolczyki: długość bez bigla: 5,5 cm (z biglem prawie 7 cm), waga jednego kolczyka ok. 1,6 g.
  • Cena: bransoletka 50.- PLN, kolczyki 25.- PLN.
  • Dostępność: w moim butiku na DaWanda dostępna jest bransoletka, kolczyki są już niedostępne; mogę wykonać podobne na zamówienie.
Komplet składa się z bransoletki i kolczyków, ale każde z nich można nabyć osobno.
Delikatna bransoletka wykonana jest splotem bizantyjskim w technice chainmaille z aluminiowych ogniwek, które swoje kolory zawdzięczają procesowi anodyzacji. Efekt cieniowania (ombre) został osiągnięty dzięki zastosowaniu ogniwek w czterech kolorach (od srebrnego, przez dwa odcienie niebieskiego po czarny). Pośrodku mocniejszy akcent w postaci czarnego kryształka Fire Polish otoczonego splotem Romanov. Zapinana na posrebrzany karabińczyk.. Na życzenie mogę go wymienić na podobny zrobiony ze stali chirurgicznej (kolor ciemnego srebra).
Długość bransoletki mogę dopasować do potrzeb kupującego.
Bardzo delikatne, długie kolczyki wykonane splotem bizantyjskim w technice chainmaille z tych samych ogniwek, co bransoletka. Na końcu podwieszone czarne kryształki Fire Polish w kształcie kropli. Bigle angielskie posrebrzane. Na życzenie mogę je wymienić na podobne zrobione ze stali chirurgicznej (kolor ciemnego srebra).
Na życzenie mogę wykonać podobne w innych kolorach lub z innego metalu (miedź, mosiądz,brąz).

Aluminium
Do produkcji ogniwek wykorzystuje się tzw "bright aluminium", czyli stop aluminium z miedzią i manganem. Ma on jasno srebrzysty kolor, który nie zmienia się podczas użytkowania i ładny połysk. Jest też dużo twardszy od czystego aluminium, dlatego sploty z niego wykonane są dość mocne. Dzięki anodyzacji aluminium uzyskuje się ogniwka o bardzo zróżnicowanej kolorystyce. Biżuteria chainmaille wykonana z aluminium jest bardzo lekka, dzięki czemu można sobie pozwolić na większe i bardziej rozbudowane projekty np, kolczyków bez obawy, że urwą nam ucho.

Galeria (kliknij, aby powiększyć):

Komentarze

Popularne posty