40. Komplet chainmaille różowo czarny

Witam.
Oto delikatny i niezwykle lekki komplecik w bardzo optymistycznych barwach.  • Technika: chainmaille
  • Materiały: anodyzowane aluminium, metal w kolorze czarnym
  • Wymiary: grubość splotu ok. 0,5 cm; bransoletka: obwód 18 cm, waga niecałe 3,5 g; kolczyki: długość bez bigla 1,5 cm (z biglem 3 cm), waga obu kolczyków: niecałe 1,5 g.
  • Cena: bransoletka 45.- PLN; kolczyki 10.- PLN
  • Dostępność: w moim butiku na DaWanda (bransoletka, kolczyki) lub bezpośrednio u mnie po wcześniejszym uzgodnieniu

Komplet składa się z bransoletki i kolczyków, ale każde z nich można nabyć osobno.
Delikatna bransoletka wykonana jest w technice chainmaille z aluminiowych ogniwek, które swoje kolory zawdzięczają procesowi anodyzacji. Zapinana na karabińczyk metalowy w kolorze czarnym nie zawierający niklu. Na życzenie mogę go wymienić na podobny zrobiony ze stali chirurgicznej (kolor ciemnego srebra).
Istnieje możliwość dopasowania wielkości bransoletki do potrzeb kupującego.
Bardzo delikatne kolczyki w kształcie trójkątów wykonane w technice chainmaille z tych samych ogniwek, co bransoletka. Bigle otwarte metalowe w kolorze czarnym nie zawierają niklu. Na życzenie mogę je wymienić na podobne zrobione ze stali chirurgicznej (kolor ciemnego srebra).
Do otwartych bigli dołączam silikonowe zatyczki zapobiegające zgubieniu kolczyka.
Na życzenie mogę wykonać podobne w innych kolorach lub z innego metalu (miedź, mosiądz,brąz).

Aluminium
Do produkcji ogniwek wykorzystuje się tzw "bright aluminium", czyli stop aluminium z miedzią i manganem. Ma on jasno srebrzysty kolor, który nie zmienia się podczas użytkowania i ładny połysk. Jest też dużo twardszy od czystego aluminium, dlatego sploty z niego wykonane są dość mocne. Dzięki anodyzacji aluminium uzyskuje się ogniwka o bardzo zróżnicowanej kolorystyce. Biżuteria chainmaille wykonana z aluminium jest bardzo lekka, dzięki czemu można sobie pozwolić na większe i bardziej rozbudowane projekty np, kolczyków bez obawy, że urwą nam ucho.

Galeria (kliknij, aby powiększyć):
Komentarze

Popularne posty