39. Kolczyki chainmaille brązowy hematyt w łuskach

Witam.
Oto hematyt skryty w mosiężnych łuskach, czyli kolejne kolczyki.


  • Technika: chainmaille
  • Materiały: mosiądz, metal, hematyt
  • Wymiary: długość bez bigla 3 cm (z biglem 5 cm), waga jednego kolczyka to ok. 6 g.
  • Cena: 15.- PLN
  • Dostępność: ten egzemplarz jest już niedostępny; mogę wykonać podobny na zamówienie.

Kolczyki wykonane w technice chainmaille. Na otwartych biglach z niezawierającego niklu metalu w kolorze czarnym zawieszone są 10 mm kuleczki złoto-brązowego hematytu otulone mosiężnymi łuseczkami i połączone w całość fragmentem splotu Box chain wykonanym z czarnych ogniwek. Łuseczki i hematyt połączone są luźno (tylko u góry) i lekko grzechoczą przy każdym ruchu. Kolczyki pięknie lśnią w słońcu.
Do otwartych bigli dołączam silikonowe zatyczki zapobiegające zgubieniu kolczyka.
Mogę zamienić bigle na podobne ze stali chirurgicznej (kolor ciemnego srebra). Mogę też wykonać podobne kolczyki z miedzi i/lub innego minerału.

Mosiądz
Jest stopem miedzi i cynku z zawartością tego drugiego 10 - 45%. Kolor czystego metalu jest złoty, pod wpływem użytkowania tylko nieznacznie ciemnieje. Im więcej cynku w stopie, tym kolor jaśniejszy. Pielęgnacja podobna jak w przypadku miedzi.

Hematyt
Inaczej krwawnik to minerał znany już od czasów prehistorycznych. Z chemicznego punktu widzenia to krystaliczny tlenek żelaza (III). Z wierzchu jest stalowo-czarny z metalicznym połyskiem, ale po przełamaniu lub sproszkowaniu przybiera barwę brunatnoczerwoną, czemu zawdzięcza swoja nazwę (haimatites znaczy krwisty). Początkowo wykorzystywany był tylko jako barwnik (po sproszkowaniu), później zaczęto tworzyć z niego biżuterię i rzeźbić drobne figurki. Często występuje platerowany, czyli powlekany różnokolorowymi metalicznymi powłokami.
W starożytnym Babilonie uważany był za kamień wojowników, a współcześnie za kamień prawników. Terapeutycznie wpływa na wszystko co na związek z krwią, poza tym sprzyja rekonwalescencji, pobudza odnowę komórek, sprowadza spokojny sen oraz łagodzi skurcze mięśni i łydek, oczyszcza krew, przynosi ulgę w bólach karku i pleców, wspomaga leczenie anemii.

Galeria (kliknij, aby powiększyć):

Komentarze

Popularne posty