Kolczyki z chwostami

Kolczyki z chwostami to ostatnio prawdziwy przebój. Chwosty zdecydowanie zawładnęły tym sezonem. Okazuje się, że pasują one również do kolczyków wykonanych w technice chainmaille. 
Prezentuję więc kilka wzorów, które powstały ostatnio w mojej pracowni.
Każdy wzór jest inny. Różnią się nie tylko kolorem chwostów, ale również splotem, który został zastosowany. Możliwości są właściwie nieskończone.


__________

Te, które pokażę na początku są dość proste w formie. Niewielki chainmaillowy element wykonany splotem o nazwie Mobius i duży intensywnie fioletowy chwost. Wszystkie elementy metalowe ze stali chirurgicznej.


Kolczyki są długie: to aż 9 cm + bigiel, ale mimo to lekkie: raptem ok 4,5 g każdy.


__________

Kolejne są znacznie bardziej okazałe. Chwost jest bardzo długi i gruby. Element chainmaille w formie oponki otoczony jest fasetowanymi hematytami, brązowymi, podobne jak chwost, który z kolei ubrany jest w chainmaillową opaskę. Dla przeciwwagi do dość ciężkich dodatków, elementy chainmaille wykonane są z bardzo lekkiego metalu - stopu aluminium. Bigle są antyalergiczne ze stali chirurgicznej.


Kolczyki jeszcze dłuższe od poprzednich, bo aż 10 cm + bigiel. Waga też wyraźnie większa, choć nadal stosunkowo niewielka: 9,5 g każdy.


__________

Te utrzymane są w zupełnie innym klimacie. Jak to czasem młodzież określa - mrocznym. Kulki czarnej lawy wulkanicznej przedzielone są elementem wyplecionym z oksydowanej miedzi. Chwost w nawiązaniu do szorstkiej lawy jest wykonany z matowej poliestrowej nici. Pomimo, że kolczyki prezentują bardzo surową formę, a jednak robią wrażenie.


Kolczyki są jeszcze dłuższe, mają 11 cm + bigiel, ale dzięki zastosowaniu poliestrowego chwosta, całkiem lekkie - 7,7 g każdy.


__________

Dla kontrastu - romantyczny, cukierkowy róż w srebrze. W rzeczywistości ta "srebrna" plecionka wykonana jest ze stopu aluminium, dzięki czemu jest bardzo lekka. Towarzyszą jej kamienie naturalne - jadeity i wiskozowy chwost. Bigle są ze stali chirurgicznej, które zapobiegną uczuleniom.


Kolczyki długości 9 cm + bigiel (z biglem 10,5 cm) ważą ok. 7 g każdy.


__________

I coś dla wielbicieli koloru niebieskiego. W metalowym koszyczku wyplecionym w technice chainmaille zamknięty jest platerowany na niebiesko hematyt, drugi, trochę mniejszy zamyka go do spodu, a do tego piękny niebieski chwost.


Kolczyki długie, podobnie jak poprzednie - ok 10 cm + bigiel (12 cm z biglem) i niezbyt ciężkie: 8 g każdy.


__________

Na koniec jeszcze raz czerń, ale jakże inna od wcześniejszej. Podobny koszyczek, jak w tych powyżej, ale jednak trochę inaczej zbudowany i delikatny błyszczący czarny chwost.


Kolczyki 9,5 cm długości + bigiel (z biglem 11 cm), ważą ok. 4,2 g każdy.


__________

To tylko niewielka próbka tego typu kolczyków, ale dająca rozeznanie jakie możliwości tkwią w tej formie.

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty