27. Miniaturka różańca z hematytu

Witam.
Kontynuując różańcową twórczość przedstawiam dziś miniaturkę dziesiątki różańca.


  • Materiały: metal w kolorze srebrnym, hematyt, miedź
  • Wymiary: długość: 12,5 cm, obwód: 11 cm, waga: ok 10 g
  • Cena: 15.- PLN
  • Dostępność: ten egzemplarz jest już niedostępny; mogę wykonać podobny na zamówienie.

Dziesiątka różańca w wydaniu mini. Nie posiada zapięcia. Wykonana z hematytu oraz elementów metalowych w kolorze srebrnym. Medalik-łącznik jest miedziany i został zoksydowany na kolor czarny, podczas użytkowania oksyda może się delikatnie wycierać i spod spodu będzie przebijać kolor miedzi - da to efekt postarzenia. Krzyżyk wyrzeźbiony jest z hematytu. Paciorki różańca to 6 mm kuleczki hematytu.
Różaniec zapakowany jest w elegancki woreczek z organzy, który doskonale sprawdzi się też jako etui.

Hematyt inaczej krwawnik to minerał znany już od czasów prehistorycznych. Z chemicznego punktu widzenia to krystaliczny tlenek żelaza (III). Z wierzchu jest stalowo-czarny z metalicznym połyskiem, ale po przełamaniu lub sproszkowaniu przybiera barwę brunatnoczerwoną, czemu zawdzięcza swoja nazwę (haimatites znaczy krwisty). Początkowo wykorzystywany był tylko jako barwnik (po sproszkowaniu), później zaczęto tworzyć z niego biżuterię i rzeźbić drobne figurki.
W starożytnym Babilonie uważany był za kamień wojowników, a współcześnie za kamień prawników.
Terapeutycznie wpływa na wszystko co na związek z krwią, poza tym  sprzyja rekonwalescencji, pobudza odnowę komórek, sprowadza spokojny sen oraz łagodzi skurcze mięśni i łydek, oczyszcza krew, przynosi ulgę w bólach karku i pleców, wspomaga leczenie anemii.

Galeria (kliknij, aby powiększyć):Komentarze

Popularne posty