30. Kolczyki chainmaille z łuskami

Witam.
Oto moja propozycja dla alergików, czyli kolczyki chainmaille ze stali chirurgicznej.


  • Technika: chainmaille
  • Materiały: stal chirurgiczna, aluminiowe łuseczki
  • Wymiary: długość bez bigla: 3,5 cm (z biglem 5,5), waga 1 kolczyka: 1,6 g
  • Cena: 15.- PLN
  • Dostępność: w moim butiku na DaWanda lub bezpośrednio u mnie po wcześniejszym uzgodnieniu

Niezwykle lekkie kolczyki wykonane w pracochłonnej technice chainmaille splotem Full Persian, który powstał z drobnych ogniwek ze stali chirurgicznej. Z tego samego materiału są bigle otwarte, natomiast łuseczki podwieszone na końcu splotu wykonane są z anodyzowanego aluminium w kolorze srebrnym. Do kolczyków dołączam silikonowe zatyczki zapobiegające wysunięciu się bigla z ucha.
Dzięki zastosowanym materiałom kolczyki są w pełni antyalergiczne.
Na życzenie mogę kolczyki skrócić lub przedłużyć (przy znaczącym przedłużeniu może nieznacznie wzrosnąć cena). Mogę je też wykonać z innych materiałów i/lub w innych kolorach.

Stal chirurgiczna
To szlachetny stop stali o symbolu 316L stosowany pierwotnie w medycynie (głównie w ortopedii i stomatologii), który w ostatnich czasach zawojował również rynek biżuterii. To z niej wykonane są kolczyki stosowane w pistoletach do przebijania uszu. Stal ta nie poddaje się korozji i nie uwalnia żadnych związków niklu do organizmu, co sprawia że praktycznie nie powoduje uczuleń.
Stal chirurgiczna ma kolor ciemnego srebra, który w żaden sposób nie zmienia się w wyniku użytkowania. Jest dość twarda i sprężysta, co powoduje, że biżuteria z niej wykonana jest trwała i nie odkształca się samoistnie.

Galeria (kliknij, aby powiększyć):
\Komentarze

Popularne posty