31. Naszyjnik wire-wrapping serce z brązu

Witam.
Oto bardzo elegancki naszyjnik z brązu. Propozycja na większe wyjście.


 • Technika: wire-wrapping z elementami chainmaille
 • Materiały: brąz, masa perłowa, perełki hodowlane
 • Wymiary: serce: 4 x 4,5 cm, obwód łańcuszka 54,5 cm
 • Cena: 150.-
 • Dostępność: od ręki
Asymetryczny naszyjnik utrzymany w secesyjnych klimatach wykonany został od podstaw ręcznie w niezwykle pracochłonnej technice wire-wrapping. Wszystkie elementy metalowe powstały z brązowego drutu. Elementem centralnym jest sporej wielkości serce z brązu wypełnione drucianymi wywijasami uzupełnionymi pastylką masy perłowej i kilkoma hodowlanymi perełkami. Serce zawieszone jest na łańcuchu wykonanym również ręcznie z drutu. W łańcuszek wpleciony jest z jednej strony niewielki element wire-wrapping z perełkami, który podkreśla asymetrię naszyjnika. Zapięcie "na haczyk" wykonane (a jakże) ręcznie udekorowane jest niewielkim elementem wire-wrapping nawiązującym do stylu całego naszyjnika.
Naszyjnik jest niepowtarzalny, nie ma możliwości wykonania takiego samego po raz drugi. Dlatego osoba, która zdecyduje się go założyć może mieć pewność, że będzie jedyna.
Mogę natomiast dowolnie dopasować długość łańcuszka.
Istnieje również możliwość wykonania kolczyków pasujących do kompletu i/lub bransoletki, pierścionka.

Brąz
Jest stopem miedzi z cyną, przy czym udział miedzi w stopie to ok 90%. Ma piękny jasnobrązowy kolor z mocnym połyskiem, który podczas użytkowania niewiele się zmienia.

Masa perłowa (macica perłowa) to najbardziej wewnętrzna, silnie iryzująca warstwa muszli niektórych małżów i ślimaków. Najczęściej używa się macicy perłowej perłopławów. Podstawową barwą jest zwykle biel, w przypadku macicy perłowej z Tahiti - naturalnie ciemny kolor. Jest naturalnym surowcem złożonym głównie z węglanu wapnia (CaCO3) o krystalizacji aragonitu. Oprócz tego składnika mineralnego zawiera aminokwasy i inne cenne minerały. Lśniąca niebieskozielona macica perłowa małża uchowca (zwana Paua lub Abalone) z Nowej Zelandii była przez Maorysów wykorzystywana do inkrustacji mistycznych rzeźb. Od pewnego czasu ta masa perłowa znajduje zastosowanie w świecie zachodnim, głównie do wyrobu modnej biżuterii. Ze względu na podobne efekty barwne jak w opalu (opalizujące barwy niebieska, zielona, fioletowa, zielonożółta), w handlu nazywa się ją "opalem morskim".
Ze względu na zbliżoną budowę i skład chemiczny jej znaczenie dla litoterapii jest podobne jak pereł. Najczęściej stosuje się ją w leczeniu wszelkich dolegliwości skórnych (alergia, trądzik, likwidowanie blizn).

Perły to produkty naturalne pochodzenia organicznego. Powstają w płaszczu muszli małż morskich - perłopławów (mięczaki, głównie z rodzaju Pteria) jako naturalna ochrona przed podrażnieniem wywołanym przez ciało obce (np. ziarnko piasku), które przedostało się do wnętrza ich skorupy. Budowa pereł jest podobna do budowy wewnętrznej strony muszli, powszechnie nazywanej masą lub macicą perłową. Jej głównym składnikiem jest odmiana węglanu wapnia - aragonit oraz konchiolina - jeden z rodzajów białka. Dostanie się do wnętrza muszli małża jakiegokolwiek ciała obcego skutkuje wytworzeniem wokół niego koncentrycznych warstw aragonitowo-konchiolinowych. Rozróżniamy trzy rodzaje naturalnych pereł najczęściej używanych do wyrobu biżuterii: Perły słodkowodne (hodowlane), Perły Mórz Południowych (z Australii, Filipin, Tahiti i Polinezji) oraz Perły Akoya (z mórz wokół Japonii). Każdy z tych trzech rodzajów Pereł produkowany jest przez inny gatunek małż żyjący w odmiennych warunkach środowiska naturalnego. Perły występują w bardzo wielu kształtach, perfekcyjnie okrągłe perły są bardzo rzadkie i najbardziej wartościowe. Ich barwa zależna jest od gatunku małża perłorodnego, który ją stworzył i warunków naturalnych, w których żył.
Perły zawierają duże ilości wapnia i mogą pomóc w przypadku chorób spowodowanych brakiem tego elementu (wzmacniają kości i zęby). Często wykorzystywane są w kosmetyce i medycynie niekonwencjonalnej. Według litoterapii perły stymulują procesy wydalania i oczyszczania, obniżają poziom cholesterolu, odmładzają skórę, dają nam szansę na pogodzenie się z dawnymi, pozornie zapomnianymi, bolesnymi odczuciami i ranami. Pozytywnie wpływają na wątrobę, serce, drogi oddechowe i układ pokarmowy. Mają też zdolność pochłaniania szkodliwego promieniowania.

Galeria (kliknij, aby powiększyć):
Komentarze

 1. Jest prześliczny i bardzo szykowny. Z ciekawością przeczytałam też opis - świetnie opracowany wpis! Miłego weekendu Agatko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo Ewuniu. Miło czytać takie słowa :)

   Usuń
 2. Prześliczny naszyjnik. Rewelacyjne połączenia brązu z perłą i perfekcja wykonania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo. To połączenie z pewnością jeszcze nie raz u mnie zagości.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty