47. Kolczyki Romanov czarne z żółtym jadeitem

Witam.
Oto kolczyki podobne jak poprzednie, ale w bardziej jadowitej kolorystyce.  • Technika: chainmaille
  • Materiały: metal, jadeit
  • Wymiary: długość bez bigla 3,5 cm (z biglem 5 cm), szerokość 2 cm, waga 1 kolczyka 5,17 g.
  • Cena: 20.- PLN
  • Dostępność: w moim butiku na DaWanda lub bezpośrednio u mnie po wcześniejszym uzgodnieniu.

Kolczyki wykonane zostały w niezwykle pracochłonnej technice chainmaille splotem Romanov z metalowych ogniwek w kolorze czarnym i żółtego jadeitu. Poniżej elementu chainmaille podwieszone są dodatkowe kuleczki jadeitu. Bigle otwarte z metalu w kolorze czarnym, który podobnie jak ogniwka nie zawiera niklu. Na życzenie mogę je wymienić na podobne ze stali chirurgicznej (kolor ciemnego srebra). Do otwartych bigli dołączam silikonowe zatyczki zapobiegające niekontrolowanemu wysunięciu się kolczyka z ucha.
Mogę również wykonać podobne z innych materiałów.

Jadeit (żad)
To minerał z gromady krzemianów łańcuchowych, zaliczany do grupy piroksenów. Bardzo rzadko tworzy dobrze wykształcone kryształy. Najczęściej występuje w postaci zbitej masy, mikrokrystalicznej, włóknistej; tworzy skupienia ziarniste lub włókniste agregaty. Hiszpańscy konkwistadorzy nosili jadeitowe amulety w celu ochrony przed dolegliwościami ze strony nerek. Nazywali je piedra de ijada (kamień lędźwiowy) albo piedra de los riñones (kamień nerkowy) i stąd pochodzi nazwa jadeit.
Majowie uważali go za najsilniej działający talizman, który zapewnia szczęście, dobrobyt i dobre pożycie małżeńskie. Wkładali oni jadeitowe koraliki w usta zmarłych, aby w tym drugim, nieznanym świecie dawał im namiastkę serca. Kamień ten był również bardzo ceniony w Chinach i Azji. Jest tam symbolem władzy, powodzenia oraz fortuny. Pomaga utrzymać pieniądze przy sobie.

Galeria (kliknij, aby powiększyć):
Komentarze

Popularne posty