36. Kolczyki chainmaille z zielonymi łuskami

Witam.
Przedstawiam dość proste i bardzo lekkie kolczyki.  • Technika: chainmaille
  • Materiały: anodyzowane aluminium, bright aluminium, posrebrzane bigle
  • Wymiary: długość 3,3 cm ( z biglem 5 cm), waga 1 kolczyka 0,9 g.
  • Cena: 10.- PLN
  • Dostępność: w moim butiku na DaWanda lub bezpośrednio u mnie po wcześniejszym uzgodnieniu

Kolczyki wykonane w pracochłonnej technice chainmaille splotem Byzantine, który powstał z ogniwek ze stopu briht aluminium, a łuseczki podwieszone na końcu splotu wykonane są z anodyzowanego aluminium w kolorze zielonym. Otwarte bigle są posrebrzane. Na życzenie mogę wymienić je na podobne ze stali chirurgicznej (kolor ciemnego srebra). Zastosowanie aluminium sprawiło, że kolczyki są niezwykle lekkie.
Do kolczyków dołączam silikonowe zatyczki zapobiegające wysunięciu się bigla z ucha.
Na życzenie mogę kolczyki skrócić lub przedłużyć (przy znaczącym przedłużeniu może nieznacznie wzrosnąć cena). Mogę je też wykonać z innych materiałów i/lub w innych kolorach.

Aluminium
Do produkcji ogniwek wykorzystuje się tzw "bright aluminium", czyli stop aluminium z miedzią i manganem. Ma on jasno srebrzysty kolor, który nie zmienia się podczas użytkowania i ładny połysk. Jest też dużo twardszy od czystego aluminium, dlatego sploty z niego wykonane są dość mocne. Dzięki anodyzacji aluminium uzyskuje się ogniwka o bardzo zróżnicowanej kolorystyce. Biżuteria chainmaille wykonana z aluminium jest bardzo lekka, dzięki czemu można sobie pozwolić na większe i bardziej rozbudowane projekty np, kolczyków bez obawy, że urwą nam ucho.

Galeria (kliknij, aby powiększyć):

Komentarze

Popularne posty