33. Bransoletka chainmaille ze stali chirurgicznej

Witam.
Oto coś dla alergików. Bransoletka wykonana całkowicie ze stali chirurgicznej.  • Technika: chainmaille
  • Materiały: stal chirurgiczna
  • Wymiary: obwód: 19 cm, szerokość: 1,5 cm; waga: 19 g
  • Cena: 65.- PLN
  • Dostępność: w moim butiku na DaWanda lub bezpośrednio u mnie po wcześniejszym uzgodnieniu

Bransoletka powstała w niezwykle pracochłonnej technice chainmaille z drobnych ogniwek ze stali chirurgicznej splotem o nazwie Dragonback. Zapinanie ułatwi spory karabińczyk ze stali chirurgicznej. Ogniwka wykonane są z dość cienkiego drutu, więc bransoletka jest raczej delikatna.
Bransoletka wykonana jest w 100% ze stali chirurgicznej, dzięki czemu jest całkowicie antyalergiczna. Ma charakter na tyle uniwersalny, że będzie pasowała zarówno dla Pań, jak i dla Panów.
Na życzenie mogę dopasować obwód bransoletki do potrzeb klienta. Mogę również wykonać podobną z innych materiałów.

Stal chirurgiczna
To szlachetny stop stali o symbolu 316L stosowany pierwotnie w medycynie (głównie w ortopedii i stomatologii), który w ostatnich czasach zawojował również rynek biżuterii. To z niej wykonane są kolczyki stosowane w pistoletach do przebijania uszu. Stal ta nie poddaje się korozji i nie uwalnia żadnych związków niklu do organizmu, co sprawia że praktycznie nie powoduje uczuleń.
Stal chirurgiczna ma kolor ciemnego srebra, który w żaden sposób nie zmienia się w wyniku użytkowania. Jest dość twarda i sprężysta, co powoduje, że biżuteria z niej wykonana jest trwała i nie odkształca się samoistnie.

Galeria (kliknij, aby powiększyć):

Komentarze

Popularne posty