19. Komplet chainmaille miedziany z serduszkiem

Witam.
Przedstawiam dziś chainmaillowy komplet, który równie dobrze nada się dla Pań jak i dla Panów, a w szczególności bransoletka.  • Technika: chainmaille
  • Materiały: ogniwka ze stopu żelaza, bigle ze stali chirurgicznej
  • Wymiary: grubość splotu ok. 7 mm; bransoletka: obwód wewnętrzny ok. 19 cm, waga 26 g; wisiorek: 5,5 x 5 cm, waga 18 g; kolczyki: długość bez bigla 3 cm (5 cm z biglem), waga 1 kolczyka 3,7 g
  • Cena: bransoletka 35.- PLN; wisior 25.- PLN; kolczyki 10.- PLN
  • Dostępność: ten egzemplarz jest już niedostępny; mogę wykonać podobny na zamówienie.

Komplet wykonany został w bardzo pracochłonnej technice chainmaille z metalowych ogniwek w kolorze miedzianym. Zastosowany splot to Full Persian, jest on bardzo mocny. Cały komplet jest dość surowy w formie, dlatego uważam, że może spodobać się również Panom.
Użyte materiały nie zawierają niklu, więc nadają się również dla umiarkowanych alergików.
Bransoletka ma formę bangle (bez zapięcia), jednak nie jest sztywna, dzięki temu dość łatwo się ją zakłada. Obwodem pasuje na średniej grubości nadgarstek.
Kolczyki to proste pałeczki zawieszone na otwartych biglach ze stali chirurgicznej ozdobionych miedzianą kuleczką. Jak zwykle dołączam do nich silikonowe zatyczki.
Wisior to dość spore serce. Jest on raczej sztywny i dobrze trzyma formę. Do zawieszenia go proponuję metalowy łańcuch lub brązowy rzemień. Przy kupnie całego kompletu nośnik ten dołączam gratis (rodzaj i rozmiar do uzgodnienia). Przy zakupie samego wisiora cena nośnika to w zależności od materiału i wielkości 3.- do 5.- PLN.
Mogę wykonać podobny komplet lub dowolny z jego elementów w innym kolorze i/lub rozmiarze. Również z innego metalu (miedź, mosiądz, brąz, stal chirurgiczna), ale wówczas cena będzie inna.

Galeria (kliknij, aby powiększyć):


Komentarze

Popularne posty