28. Miniaturka różańca z niebieskiego agatu

Witam.
Oto ostatni z serii (przynajmniej na razie) mini-różaniec.


  • Materiały: metal w kolorze miedzi, agat
  • Wymiary: długość: 12 cm, obwód: 11 cm, waga: ok. 7 g
  • Cena: 15.- PLN
  • Dostępność: ten egzemplarz jest już niedostępny; mogę wykonać podobny na zamówienie.

Dziesiątka różańca w wydaniu mini. Nie posiada zapięcia. Wykonana z 6 mm fasetowanych kulek barwionego agatu oraz elementów metalowych w kolorze miedzi. Różaniec jest bardzo lekki i delikatny.
Zapakowany jest w elegancki woreczek z organzy, który doskonale sprawdzi się też jako etui.

Agat to kamień naturalny z grupy kwarcu, wielobarwna, wstęgowa odmiana chalcedonu. Występuje praktycznie na całym świecie w wielu odmianach i barwach, jednak zawsze charakteryzuje się strukturą warstwową. Bardzo łatwo poddaje się barwieniu.
W litoterapii kamienie te uważna są za pomocne w leczeniu układu pokarmowego, wrzodów żołądka, kobiecych dolegliwości czy bezpłodności. Agaty mają wpływ również na naszą psychikę. Pomagają wzmocnić szacunek do samego siebie, równoważą emocje, uwalniają od stresu, a także ułatwiają podejmowanie wyzwań i odkrywanie samego siebie. Agat uchodzi za symbol bogactwa i długiego, udanego życia. Chroni noszącą go osobę przed wszelkim złem i dodaje sił witalnych. Wpływa pozytywnie na wzrok i skórę, łagodzi bóle głowy i gorączki. Aktywizuje siły obronne organizmu. Agat pomaga rozładować wewnętrzne napięcia i rozbudza popęd seksualny. Zapewnia też poczucie bezpieczeństwa.

Galeria (kliknij, aby powiększyć):


Komentarze

Popularne posty