24. Różaniec-bransoletka z morskiego agatu

Witam.
Tym razem dość prosty w formie bransoletko-różaniec z morskim agatem.


  • Materiały: metal w kolorze miedzi, agat
  • Wymiary: obwód: 20 cm, waga ok 12 g
  • Cena: 20.- PLN
  • Dostępność: ten egzemplarz jest już niedostępny; mogę wykonać podobny na zamówienie

Nie jest to typowy różaniec, raczej bransoletka stylizowana na dziesiątkę różańca wykonana ręcznie z 8 mm kulek fasetowanego agatu i elementów metalowych w kolorze miedzi. Zamiast krzyżyka jest zawieszka w kształcie aniołka, a w roli medalika występuje filigranowy łącznik. Zapinana na federing.
Różaniec zapakowany jest w elegancki woreczek z organzy, który doskonale sprawdzi się też jako etui.
Na życzenie mogę wykonać podobny z innych materiałów i/lub w innych kolorach.

Agat to kamień naturalny z grupy kwarcu, wielobarwna, wstęgowa odmiana chalcedonu. Występuje praktycznie na całym świecie w wielu odmianach i barwach, jednak zawsze charakteryzuje się strukturą warstwową. Bardzo łatwo poddaje się barwieniu.
W litoterapii kamienie te uważna są za pomocne w leczeniu układu pokarmowego, wrzodów żołądka, kobiecych dolegliwości czy bezpłodności. Agaty mają wpływ również na naszą psychikę. Pomagają wzmocnić szacunek do samego siebie, równoważą emocje, uwalniają od stresu, a także ułatwiają podejmowanie wyzwań i odkrywanie samego siebie. Agat uchodzi za symbol bogactwa i długiego, udanego życia. Chroni noszącą go osobę przed wszelkim złem i dodaje sił witalnych. Wpływa pozytywnie na wzrok i skórę, łagodzi bóle głowy i gorączki. Aktywizuje siły obronne organizmu. Agat pomaga rozładować wewnętrzne napięcia i rozbudza popęd seksualny. Zapewnia też poczucie bezpieczeństwa.

Galeria (kliknij, aby powiększyć):Komentarze

Popularne posty